Adverteer in Het Financieele Dagblad, FD Persoonlijk en en onze themamagazines.
- 16 dec 2025
Media insiders over 2026: Milan van Vugt
Een zeer jonge traditie, maar wél een waar we trots op zijn. Voor het derde jaar op rij vroegen wij media insiders naar hun verwachtingen voor 2026.
Lees over de verwachtingen, mediagedrag en wensen van de volgende mensen:
- Milan van Vugt, Head of Content en Partnerships Initiative, UM en Yune
- Jens van der Wegen, Strategy Director OMD
- Lars Majoor, Head of Digital Strategy dentsu
- Leon Bultman, Partner The Committed Agency
- Yasmine Abdelkaui, Sr. Business Development Manager WPP Media
Welke ontwikkelingen verwacht je binnen de mediabranche in 2026?
Milan: “Mijn glazen bol zegt mij dat 2026 het jaar wordt waarin we als branche meer intentioneel gaan zijn wat betreft de rol van content in de marketing funnel. Die traditionele marketingfunnel is een illusie. Dat hebben we time and time again weer gehoord dit jaar. De realiteit is veel en veel leuker, namelijk dat iedere consument zijn eigen weg door een soort doolhof van micro interacties met jouw merk kiest. Een weg die op ieder punt al kan eindigen in het geheiligde einddoel: een conversie. Deze realiteit is alleen ook heel lastig voor marketeers, want merken moeten dus op alle momenten in de funnel, op alle kanalen waar consumenten zich bewegen relevant zijn. En deze realisatie vraagt van merken en van ons als branche dat we veel intentioneler zijn over alle content, over alle kanalen, op alle momenten in de funnel.”
Wat worden de bepalende trends binnen advertising?
Milan: “Nu krijg je vooral een wens-trend van mij, iets dat ik langzaam zie ontstaan. Er komt steeds meer verhaal rondom wat sterke merken zo sterk maakt. De kern daarvan is consistentie, de long game. Daarnaast merk je een bepaalde vermoeidheid rondom de eindeloze hypecycles die onderdeel zijn van onze branche, maar ook van de wereld van de consument, met name in cultuur en op sociale media. Als je dit samen trekt dan hoop ik dat merken weer durven te kiezen en te handelen vanuit een ijzersterke basis. Wie ben je, waar sta je voor, in de kern. En leg al die trends die het komende jaar voorbij komen vliegen langs die meetlat. Past het bij onze kern, op welke manier, met welke intenties. Er is niets zo doorzichtig, saai en cringe, als een merk dat totaal intentieloos meedoet aan een trend. Ik zou hier naast een trendanalyse dus eigenlijk graag een oproep van maken: weet wie je bent, hou je vast aan je strategie, pak de trends die daar een plek in hebben ijzersterk op en laat de rest lekker aan je voorbij gaan.”
Hoe zie je de rol van technologie, met name AI? Welke stappen verwacht je dat de branche hier in 2026 in gaat maken en/of binnen het bedrijf waar je zelf voor werkzaam bent?
Milan: “AI is everywhere, maar er zijn weinig bedrijven, merken, plekken, waar AI al gestructureerd en intentioneel een bijdrage levert aan de dagelijkse werkzaamheden. Dat resulteert erin dat we heel erg richting de extremen bewegen enerzijds heb je team ‘we doen lekker niets met AI, creativiteit komt uit mensen’ en anderzijds heb je team ‘AI neemt alles over, we hebben binnenkort alleen nog maar promptschrijvers in dienst’. Ik verwacht dat we hier in 2026 een werkbaar midden voor gaan vinden, je komt al heel vaak agents tegen die echt iets makkelijker maken, iets bijdragen, intentioneel zijn. Georganiseerd en met de mens in controle AI onderdeel maken van onze branche met minder uitwassen is mijn voorspelling voor 2026.”
Hoe kijk je naar de rol van ESG-doelstellingen in campagnes?
Milan: “Bijdragen aan een betere wereld zouden we wat mij betreft altijd allemaal moeten willen, om hier als merk mee de bühne op te gaan is het – zeker als je je richt op jongeren consumenten – belangrijk dat je claims waarmaakt, beloftes nakomt en het goede voorbeeld geeft. Zeker de jongeren geloven je niet meer op je blauwe ogen en als ze erachter komen dat iets niet klopt, dan is dat nog lastig goed te maken met ze. In een ideale wereld zijn merken vanuit intrinsieke motivatie bezig met bijdragen aan die mooiere, eerlijkere wereld. Als ESG doelstellingen in campagnes ze hiertoe aanzetten, be my guest. Zorg er dan dus wel voor dat je verhaal goed in elkaar zit!”
Hoe ziet jouw persoonlijke dagelijkse mediamix eruit? Is hierin wat veranderd in 2025 en verwacht je verandering in 2026?
Milan: “Mijn persoonlijke mediamix bestaat vooral uit heel veel podcasts. Van politieke shows tot culturele duiders, tot prietpraat shows, ze komen allemaal voorbij. Verder besteed ik wat tijd aan de nieuwsapps, messaging apps en ‘s avonds misschien nog een streamingdienst. Mijn podcastverbruik is al jaren hoog, maar is denk ik wel echt nog verder omhoog gegaan afgelopen jaar. Ik heb het afgelopen jaar precies 3 live televisieprogramma’s (naast sport) gekeken, de rest kijk ik terug of dus via de SAVOD diensten en ik vermoed dat dit het komende jaar misschien nog wel extremer wordt. Verder had ik in 2024 een waanzinnig jaar met mijn ereader en is dat dit jaar niet gelukt. Dus meer boeken lezen staat op mijn goede voornemens lijstje.”
Wat wens je de branche toe voor 2026?
Milan: “We gaan met Omnicom natuurlijk een veelbelovend jaar in door de overname. Ik heb daar heel veel zin in, vooral omdat ik enorm geloof in samenwerking in onze branche en dat heel goed past bij deze overname. Mijn overtuiging is dat we met meer en beter samenwerken echt nóg mooier en impactvoller werk kunnen maken; strategieën die werken voor adverteerders, maar de consument centraal zetten. Dus laten we elkaar als bureaus die samen voor dezelfde adverteerders werken vaker opzoeken en meer vertrouwen. Binnen onze bureaugroep zijn we daar keihard mee aan de slag, maar ook met en tussen de bureau(groepen)s buiten onze muren wens ik veel meer samenwerking!”
Lees verder over de verwachtingen van...
Jens van der Wegen, Strategy Director OMD